Streaker Association Logo
More information on Richard Eagland wins the Rooster cover

Richard Eagland wins the Rooster cover


Congratulations to Richard Eagland, the winner of the Rooster cover presented to the first Silver Fleet boat in the Rooster Super Series

Posted: 06/11/2017 22:54:41
More information on Ian Jones wins the Rooster Super Series

Ian Jones wins the Rooster Super Series


The Rooster Super Series concluded at the Northern Championships at West Riding SC on October 28th.

Posted: 06/11/2017 22:44:20
More information on Rooster Breathable Streaker Cover to be won

Rooster Breathable Streaker Cover to be won


The final event in the Rooster Super Series will see some lucky person in the 'Silver Fleet'winning a Rooster Streaker cover

Posted: 16/10/2017 19:58:58
More information on Streaker Northerns at West Riding: a grand finale for the season

Streaker Northerns at West Riding: a grand finale for the season


Final event in the Rooster Super Series and the Northern Paddle as well being the Streaker Northern Championships

Posted: 12/10/2017 13:41:33

Boat List

Sail NoClub
2030Tamar River Sailing Club
2028Girton Sailing Club
2025USA
1981Burwain Sailing Club
1976Westbere Frostbite Sailing Association
1973East Lothian Yacht Club
1972Waveney & Oulton Broad YC
1967Ripon S.C.
1965Wilsonian Sailing Club
1964Wilsonian
1963Girton SC
1958Downs SC
1953Chipstead SC
1952Dovestone
1951Sheffield Viking SC
1950Ripon Sailing Club
1948Downs sc
1947Halifax Sailing Club
1942Delph SC
1934Newhaven and Seaford Sailing Club
1933Scaling Dam Sailing Club
1932Elton Sailing Club
1931Downs Sailing Club
1929Burghfield SC
1926Shotwick Lake
1924Killington Sailing Association
1923Hollowell
1922Chew Valley Lake Sailing Club
1921St. Mawes
More...
View Full Boat List

Committee


Alan Gillard
Chairman

Contact Alan Gillard

Veronica Falat
Secretary

Contact Veronica Falat

Alex Reindorp
Treasurer

Contact Alex Reindorp

Doug Horner
Membership

Contact Doug Horner

Alan Gillard
Technical Officer

Contact Alan Gillard

Mark Langston
Web Editor

Contact Mark Langston

Alan Gillard
Sail Numbers

Contact Alan Gillard

Ian Priest
Northern Paddle

Contact Ian Priest

James Dawes
Committee Member

Contact James Dawes

Peter Cogill
Committee Member

Contact Peter Cogill

Chris Smith
Committee Member

Contact Chris Smith

Veronica Falat
Southern Paddle, SE Area series and East Anglian series

Contact Veronica Falat
RoosterNoble MarinePinnell and BaxSail Register
Streaker Class Logo