Streaker Association Logo
More information on Visit the Streaker Stand at the 2020 Dinghy Show

Visit the Streaker Stand at the 2020 Dinghy Show


Our stand is G13 in the West Hall. Streaker sailors get a 10% discount.

Posted: 25/01/2020 13:52:01
More information on 2020 calendar taking shape

2020 calendar taking shape


The Events list is filling up. Please check it out. Some changes still being made to some events so keep re-checking from time to time.

Posted: 12/01/2020 14:41:44
More information on Updated Class Rules for 2020 now Available!

Updated Class Rules for 2020 now Available!


!!! BOOM !!!

Posted: 17/12/2019 11:34:25
More information on Southern Paddle P&B sail won by Phil Halldron

Southern Paddle P&B sail won by Phil Halldron


The draw for the P&B sail was held at the Island Barn open, the final event in the 2019 Southern Paddle Series

Posted: 29/09/2019 22:46:48

Upcoming Meetings

Jan
11
Jan
11
Bloody Mary - Selden SailJuice Winter Series
Queen Mary SC
Jan
12
Jan
12
Blithfield Barrel (Round 3)
Blithfield Sailing Club
Jan
25
Jan
25
Steve Nicholson Trophy
Northampton Sailing Club
Jan
26
Jan
26
King George Gallop - Selden SailJuice Winter Series
King George Sailing Club
Feb
1
Feb
2
Tiger Trophy - Selden SailJuice Winter Series
Rutland SC
Feb
9
Feb
9
Blithfield Barrel (Round 4)
Blithfield Sailing Club
Feb
15
Feb
15
Oxford Blue - Selden SailJuice Winter Series
Oxford SC
Feb
29
Mar
1
RYA Dinghy Show
RYA Dinghy Show
Mar
21
Mar
21
Tamworth Open Meeting
Tamworth Sailing Club
Mar
28
Mar
28
Ripon Open Meeting
Ripon Sailing Club
Apr
4
Apr
4
Southern Area Championships
Bough Beech Sailing Club
Apr
25
Apr
25
Shotwick Open
Shotwick Lake Sailing Club
May
2
May
2
Burghfield open meeting
Burghfield Sailing Club
May
2
May
3
Annandale Open Meeting
Annandale Sailing Club
May
9
May
9
Hornsea Open
Hornsea Sailing Club
May
17
May
17
Downs open meeting
Downs Sailing Club
May
17
May
17
Pennine Open
Pennine Sailing Club
May
23
May
23
St Mary's Loch open meeting
St Marys Loch Sailing Club
May
30
May
30
Leigh & Lowton Open Meeting
Leigh and Lowton Sailing Club
Jun
6
Jun
7
East Lothian Regatta
East Lothian Yacht Club
Jun
13
Jun
13
Oulton Broad open meeting
Waveney And Oulton Broad Yacht Club
Jun
14
Jun
14
Beccles open meeting
Beccles Amateur Sailing Club
Jun
14
Jun
14
Burwain Open
Burwain Sailing Club
Jun
20
Jun
21
Gorleston Beach Regatta
Great Yarmouth & Gorleston SC
Jun
20
Jun
20
Kielder Water open meeting
Kielderwater Sailing Club
Jun
27
Jun
27
Hykeham Open
Hykeham Sailing Club
Jun
27
Jun
27
Newhaven & Seaford open meeting
Newhaven & Seaford Sailing Club
Jul
4
Jul
5
Coastal Championship
Wilsonian Sailing Club
Jul
4
Jul
5
Solway open meeting
Solway Yacht Club
Jul
18
Jul
18
Ardleigh open meeting
Ardleigh Sailing Club
Aug
8
Aug
8
Bassenthwaite Open
Bassenthwaite Sailing club
Aug
29
Aug
31
National Championships
Staunton Harold Sailing Club
Sep
5
Sep
5
Haversham open meeting
Haversham Sailing Club
Sep
12
Sep
12
Northern Championships
Welton Sailing Club
Sep
20
Sep
20
Ouse Amateur open meeting
Ouse Amateur Sailing Club
Sep
26
Sep
26
Island Barn open meeting
Island Barn Reservoir Sailing Club
Sep
26
Sep
26
Beaver Open Meeting
Beaver Sailing Club
Oct
10
Oct
10
Elton Open
Elton Sailing Club
Oct
24
Oct
24
End of Season Championships
Delph SC

Boat List

Sail NoClub
2121OAmateur Sailing Club
2116Staunton Harold Sailing Club
2111Sheffield Viking SC
2106Scaling Dam SC
2105Beaver S.C.
2104Haversham Sailing Club
2103Wilsonian Sailing Club
2100Staunton Harold SC
2030Tamar River Sailing Club
2028Girton Sailing Club
2025USA
1995Delph Sailing Club
1985Beaver Sc
1981Burwain Sailing Club
1980Halifax Sailing Club
1977Banbury SC
1976Westbere Frostbite Sailing Association
1973East Lothian Yacht Club
1972Waveney & Oulton Broad YC
1969Chanonry Sailing Club
1968Elton SC
1967Ripon S.C.
1965Wilsonian Sailing Club
1964Wilsonian
1963Girton SC
1958Downs SC
1957Bartley S.C.
1953Chipstead SC
1952Dovestone
1951Sheffield Viking SC
More...
View Full Boat List

Committee


Ian Priest
Chairman

Contact Ian Priest

Veronica Falat
Secretary

Contact Veronica Falat

Alex Reindorp
Treasurer

Contact Alex Reindorp


Membership Secretary

Contact

Alan Gillard
Technical Officer

Contact Alan Gillard

Mark Langston
Web Editor

Contact Mark Langston

Alan Gillard
Sail Numbers

Contact Alan Gillard

Ian Priest
Northern Paddle

Contact Ian Priest

James Dawes
Committee Member

Contact James Dawes

Ian Bradley
Committee Member

Contact Ian Bradley

Chris Smith
Committee Member

Contact Chris Smith

Veronica Falat
Southern Paddle, SE Area series and East Anglian series

Contact Veronica Falat
Noble MarineRoosterNorth SailsPinnell and BaxSail Register
Streaker Class Logo

Developed & Supported by YorkSoft Ltd