Streaker Association Logo
More information on Alan Gillard wins the 2017 Northern Paddle Series

Alan Gillard wins the 2017 Northern Paddle Series


The NP series concluded at West Riding.

Posted: 21/11/2017 19:35:34
More information on Richard Eagland wins the Rooster cover

Richard Eagland wins the Rooster cover


Congratulations to Richard Eagland, the winner of the Rooster cover presented to the first Silver Fleet boat in the Rooster Super Series

Posted: 06/11/2017 22:54:41
More information on Ian Jones wins the Rooster Super Series

Ian Jones wins the Rooster Super Series


The Rooster Super Series concluded at the Northern Championships at West Riding SC on October 28th.

Posted: 06/11/2017 22:44:20
More information on Rooster Breathable Streaker Cover to be won

Rooster Breathable Streaker Cover to be won


The final event in the Rooster Super Series will see some lucky person in the 'Silver Fleet'winning a Rooster Streaker cover

Posted: 16/10/2017 19:58:58

Upcoming Meetings

Jan
6
Jan
6
Bloody Mary - GJW Direct SailJuice Winter Series
Queen Mary SC
Jan
14
Jan
14
Blithfield Barrel (Round 3)
Blithfield Sailing Club
Feb
3
Feb
4
Tiger Trophy - GJW Direct SailJuice Winter Series
Rutland SC
Feb
11
Feb
11
Blithfield Barrel (Round 4)
Blithfield Sailing Club
Feb
17
Feb
17
Oxford Blue - GJW Direct SailJuice Winter Series
Oxford SC
Mar
3
Mar
4
RYA Dinghy Show
RYA Dinghy Show
Mar
24
Mar
24
Ripon open meeting
Ripon Sailing Club
Mar
24
Mar
24
Tamworth open meeting
Tamworth Sailing Club
Apr
7
Apr
7
Bough Beach open meeting
Bough Beech Sailing Club
Apr
21
Apr
21
Burghfield open meeting
Burghfield Sailing Club
Apr
22
Apr
22
Shotwick Lake Open
Shotwick Lake Sailing Club
Apr
22
Apr
22
Rollesby Broad Open
Rollesby Broad Sailing Club
Apr
28
Apr
28
Northern Championships
Beaver Sailing Club
May
12
May
12
Hornsea Open
Hornsea Sailing Club
May
12
May
12
Single-hander training
Downs Sailing Club
May
13
May
13
Downs open meeting
Downs Sailing Club
May
19
May
19
Welton open meeting
Welton Sailing Club
May
26
May
27
Inland Championships
Northampton Sailing Club
Jun
2
Jun
3
Scottish Championships
East Lothian Yacht Club
Jun
9
Jun
9
Oulton Broad open meeting
Waveney And Oulton Broad Yacht Club
Jun
10
Jun
10
Beccles open meeting
Beccles Amateur Sailing Club
Jun
16
Jun
16
Pennine Open
Pennine Sailing Club
Jun
23
Jun
23
Newhaven and Seaford open meeting
Newhaven & Seaford Sailing Club
Jun
29
Jul
1
National Championships
Carsington Sailing Club
Jul
14
Jul
15
Medway Dinghy Regatta
Wilsonian Sailing Club
Jul
14
Jul
14
Island Barn open meeting
Island Barn Reservoir Sailing Club
Jul
21
Jul
21
Hykeham open meeting
Hykeham Sailing Club
Aug
4
Aug
4
Elton open meeting
Elton Sailing Club
Aug
11
Aug
11
Broxbourne open meeting
Broxbourne Sailing Club
Sep
1
Sep
1
Scaling Dam Open
Scaling Dam Sailing Club
Sep
15
Sep
16
Southern Area Championship
Blakeney Sailing Club
Sep
15
Sep
15
Leigh & Lowton open meeting
Leigh and Lowton Sailing Club
Sep
29
Sep
29
Delph open
Delph SC
Oct
13
Oct
13
Yeadon open meeting
Yeadon Sailing Club
Oct
13
Oct
13
Royal Harwich Open
Royal Harwich Y.C.

Boat List

Sail NoClub
2030Tamar River Sailing Club
2028Girton Sailing Club
2025USA
1981Burwain Sailing Club
1976Westbere Frostbite Sailing Association
1973East Lothian Yacht Club
1972Waveney & Oulton Broad YC
1967Ripon S.C.
1965Wilsonian Sailing Club
1964Wilsonian
1963Girton SC
1958Downs SC
1953Chipstead SC
1952Dovestone
1951Sheffield Viking SC
1950Ripon Sailing Club
1948Downs sc
1947Halifax Sailing Club
1942Delph SC
1934Newhaven and Seaford Sailing Club
1933Scaling Dam Sailing Club
1932Elton Sailing Club
1931Downs Sailing Club
1929Burghfield SC
1926Shotwick Lake
1924Killington Sailing Association
1923Hollowell
1922Chew Valley Lake Sailing Club
1921St. Mawes
More...
View Full Boat List

Committee


Alan Gillard
Chairman

Contact Alan Gillard

Veronica Falat
Secretary

Contact Veronica Falat

Alex Reindorp
Treasurer

Contact Alex Reindorp

Doug Horner
Membership Secretary

Contact Doug Horner

Alan Gillard
Technical Officer

Contact Alan Gillard

Mark Langston
Web Editor

Contact Mark Langston

Alan Gillard
Sail Numbers

Contact Alan Gillard

Ian Priest
Northern Paddle

Contact Ian Priest

James Dawes
Committee Member

Contact James Dawes

Peter Cogill
Committee Member

Contact Peter Cogill

Chris Smith
Committee Member

Contact Chris Smith

Veronica Falat
Southern Paddle, SE Area series and East Anglian series

Contact Veronica Falat
RoosterNoble MarinePinnell and BaxSail Register
Streaker Class Logo